Wyjątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży
2022-11-21
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie

Rozpalanie pasji czytania i zachęcenie do poznawania nowych książek, to jedne z założeń Dyskusyjnych Klubów Książki. Na takie spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klasy 3 z Akademii Małego Księcia wraz z wychowawczynią Panią Urszulą Wojewódzką. Podczas spotkania każdy miał za zadanie zaprezentować wybraną przez siebie książkę, tak by zachęcić pozostałych do przeczytania. Wśród wymienianych tytułów były m.in. „Ucieczka w dzicz” Erin Hunter, „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, „Niezłe ziółko” Barbary Kosmowskiej czy
„Max, kot detektyw” Sarah Todd Taylor. Przedstawiane książki były doskonałym pretekstem do wymiany spostrzeżeń o czytelniczych upodobaniach dzieci.
Serdecznie dziękujemy za wyjątkowe spotkanie. Przyjemnością było wysłuchać tylu ciekawych recenzji, opowiedzianych z pasją i wypiekami na dziecięcych buziach.

Spotkanie było zorganizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Chełmie na lata 2022-2025 finansowanego przez Urząd Miasta Chełm.