TWARZOBRAZY
2022-07-01
17.00

galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti i Stowarzyszenie Twórcze PASJA zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Petruk TWARZOBRAZY  1 lipca 2022 o godz. 17.00 w galerii NOVA ChBP, ul. Partyzantów 40.

Po siedmiu latach od wystawy „Ich portret”, którą gościła Galeria Pasja w Chełmie, Elżbieta Petruk wraca z kolejną autorską wystawą. Tym razem Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprezentuje zestaw prac  zatytułowany TWARZOBRAZY. Ta wystawa, podobnie jak poprzednia,  jest wyrazem ciekawości autorki człowiekiem. Mimo, że w swoim dorobku ma różne obrazy, to właśnie portret jest tematem, który zgłębia najchętniej i któremu przypisuje najwyższą wartość.

Elżbieta Petruk jest  z  wykształcenia psychologiem, a zawodowo przez wiele  lat  była   związana  z więziennictwem. Jest nie tylko absolwentką psychologii UMCS w Lublinie, ale również malarstwa na Wydziale Artystycznym tej uczelni. Od kilkunastu lat jest członkiem Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie i to z tą grupą najczęściej wystawia oraz uczestniczy w różnych formach doskonalenia plastycznego warsztatu. Oprócz udziału w wielu zbiorowych wystawach zrealizowała kilka indywidualnych. Jest wielką orędowniczką świadomego życia i kreowania rzeczywistości. Od kilku lat realizuje w Krynicy swój osobisty projekt, którego ideę przedstawi przy okazji wernisażu TWARZOBRAZY.