Spotkanie z podróżnikami z Nepalu
2023-02-03
18.00

sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Stowarzyszenie WeRwA, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie i odkryjnepal.pl zapraszają na 83. spotkanie spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników, które rozpocznie się w piątek 3 lutego o godz. 18:00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40. Gośćmi wydarzenia będą Magdalena Pietruszka-Pandey i Sujan Pandey.
Magdalena i Sujan tworzą nepalsko-polskie małżeństwo, które swoje życie dzieli pomiędzy oba te państwa. Chełmianka Magdalena Pietruszka wyjechała kiedyś do Nepalu, zafascynowana państwem i najwyższymi górami świata. Dalszy ciąg historii poznamy podczas spotkania. Goście opowiedzą również o wielkiej pogodzie ducha i umiejętności cieszenia się każdą chwilą, z jakiej znani są Nepalczycy. Nepal to kraj, którego 80% powierzchni znajduje się na wysokości przekraczającej 6 tysięcy metrów oraz jedyne państwo na świecie, którego flaga nie jest czworokątem. Jest dwa razy mniejszy od Polski, ale dysponuje prawie pięćdziesięcioma lotniskami. Niemalże sportem narodowym Nepalczyków jest gra w polo na… słoniach.
Uczestnicy spotkania będą mogli spróbować masala chai – rozgrzewającej i sycącej herbaty z mlekiem i przyprawami, od której Nepalczycy zaczynają każdy dzień. Wstęp jest oczywiście wolny. Gorąco zapraszamy!