„Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”
2019-04-11
18.00

sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

W czwartek, 11 kwietnia o godzinie 18.00 gościem spotkania autorskiego w ChBP będzie Krzysztof Skiba, jeden z liderów kultowej formacji Big Cyc, człowiek kultury alternatywnej, współtwórca słynnej Pomarańczowej Alternatywy i trójmiejskiej sceny Lalamido oraz autor autobiografii „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej ChBP przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu pn. „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych”  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Krzysztof Skiba to polski muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta, aktor, konferansjer, artysta rozrywkowy, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy, członek zespołu Big Cyc.W swojej autobiografii Skiba rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego Lalamido.

„Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje Big Cyca. Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla.” http://https://www.wsqn.pl/ksiazki/skiba-ciagle-na-wolnosci/

Zapraszamy!