„Prośba do wołyńskiej wody” Krzysztofa Kołtuna
2019-02-15
17.00

sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Prośba do wołyńskiej wody” to najnowsza książka Krzysztofa Kołtuna, na promocję której zapraszamy do Chełmskiej Biblioteki Publicznej 15 lutego 2019 r. o godz. 17.00.

Krzysztof Kołtun jest poetą, mieszka, pracuje i tworzy w Chełmie. Wywodzi się z Lubomla na Wołyniu. To żarliwy piewca swojej utraconej Ojczyzny, krzewiciel patriotyzmu. W swoim dorobku literackim ma ponad dwadzieścia książek poetyckich. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Literackiej Nagrody A. Patkowskiego, Literckiej Nagrody „Kaja” Andrzeja Jaworskiego, Nagrody im. Władysława Hasiora Stowarzyszenia „Ars Populi” oraz wielu konkursów poetyckich. Krzysztof Kołtun reprezentuje Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Krakowie, jest założycielem Grupy Poetyckiej „Krzemień”, Towarzystwa Rodzin Kresowych, a także Nadbużańskiego Towarzystwa Kultury. Jest również inicjatorem i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „U progu Kresów” – integrującego rozproszone po świecie środowisko kresowoliterackie.

Podczas spotkania Krzysztof Kołtun zaprezentuje wiersze z najnowszego tomiku „Prośba do wołyńskiej wody”, towarzyszyć mu będzie Dariusz Sułkowski – chełmski poeta oraz Aleksandra Konieczna, która zadba o muzyczną oprawę.

Zapraszamy na spotkanie z poezją Krzysztofa Kołtuna 15 lutego 2019 r. o godz. 17.00 do sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40.