Plateau „Projekt Grechuta”
2019-09-13
18.00

sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Piątek, 13 września, będzie w ChBP wieczorem dobrej muzyki. Na ten dzień zaplanowaliśmy dla naszych Czytelników spotkanie z zespołem Plateau, który zagra własne interpretacje największych hitów Marka Grechuty oraz własne kompozycje, które cieszyły się największą popularnością wśród Słuchaczy.

„Projekt Grechuta” był czwartą płytą zespołu PLATEAU, na której znalazło się 10 utworów znakomitego i niezapomnianego Marka Grechuty nagranych na nowo, w wyjątkowych, niebanalnych aranżacjach i wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego. Nie zabrakło tam klasyków: „Dni których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, czy „Będziesz moją panią” czyli przebojów znanych wszystkim, ale i mniej znanych utworów o równie wspaniałych walorach artystycznych. Piosenki zostały przedstawione w nowych, bardzo odważnych wersjach, lecz nie zostały pozbawione klimatu i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Producentem muzycznym płyty jest Artysta szczególny i multimedialny, lider formacji Voo Voo, Wojciech Waglewski, który również na płycie zagrał i zaśpiewał. Oprócz Niego, w towarzystwie Plateau, pojawili się tak znakomici goście, jak Martyna Jakubowicz, jedna z najzdolniejszych i najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia, Sonia Bohosiewicz oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Muzycznie album wzbogacił jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa i przyjaciel Marka Grechuty, Jacek Ostaszewski.

Serdecznie zapraszamy na koncert pełen wzruszeń, koncert, który zainauguruje cudowną „Jesień w ChBP”.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.