Pejzaż niedokończony Małgorzaty Wzorek
2017-11-10 - 2017-12-15
17.00

galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna i Związek Polskich Artystów Plastyków zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Wzorek, który odbędzie się 10 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40).

Małgorzata Wzorek, ekspert MEN w zakresie przedmiotów artystycznych, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa oraz studia podyplomowe w zakresie sztuki. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Kontrast. Maluje przeważnie w technice akrylu oraz eksperymentuje własnymi technikami, w swoich pracach przedstawia głównie przestrzeń. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, m.in. otrzymała wyróżnienie na ogólnopolskim biennale twórczości pedagogów plastyki – Rzeszów, wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Artystycznej – Lublin, nagrodę wojewody małopolskiego na IV Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej – Tarnów, nagrodę Prezydenta miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty, nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Odznaczona Srebrnym Medalem Prezydenta RP za Długoletnią Służbę.

Artystka brała udział w licznych plenerach malarskich, aukcjach charytatywnych, kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą. Prace Małgorzaty Wzorek znajdują się w prywatnych zbiorach na terenie Polski, Anglii, Niemczech, Rosji, Portugalii. Od 10 listopada do 15 grudnia 2017 r. będą zdobić galerię Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Zapraszamy, wstęp wolny.