„Opowieść sercem pisana” Iwony Szczuckiej
2021-07-02
17.00

sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na promocję książki Iwony Szczuckiej pt. „Opowieść sercem pisana”, która odbędzie się 2 lipca br. o godz. 1700 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Autorka jest polonistką, emerytowaną nauczycielką ZSZ nr 4 w Chełmie. Prezentowana publikacja opowiada dzieje trzech skoligaconych rodzin w aspekcie burzliwej historii kraju i Chełma. Ważnym bohaterem wspomnień i rozważań genealogicznych jest rodzinny dom, miejsce cementujące familijne relacje i związki. Iwona Szczucka dzieje przodków uzupełnia opisami życia młodego pokolenia cywilizacji smartfonów i internetu, zachęcając je do pielęgnowania rodzinnych tradycji i narodowej tożsamości. Publikacja, pełna fotografii, dokumentów i historii poszczególnych członków rodziny, w zamyśle autorki może stanowić inspirację do podejmowania prób spisywania historii rodziny, która pozwoli ocalić od zapomnienia postacie ukochanych babć, dziadków i nietuzinkowych krewnych. Spotkanie będzie swoistą podróżą sentymentalną, okazją do wspomnień i powrotu do dzieciństwa i młodości oraz refleksji o sile rodziny,.

Promocję uświetni koncert w wykonaniu chełmskich muzyków: Mariusza Matery i Bogusława Depty. Serdecznie zapraszamy na spotkanie – wstęp wolny.