Noc Kultury
2018-08-25
sala widowiskowa

Na tegoroczną Noc Kultury przygotowaliśmy dwa wydarzenia. Pierwszym był spektakl teatralny dla młodych widzów pt. „Pinokio”. W przedstawieniu wystąpili aktorzy warszawskiego Teatru Lalek „Czarodziej”, który działa nieprzerwanie od 1947 r. Po zakończeniu widowiska publiczność teatrzyku została  poczęstowana słodyczami (promocyjne krówki z logo ChBP i hasłem „Czytam, bo lubię”).

Późnym wieczorem w sali widowiskowej odbył się koncert „Ballady i dwa romanse” w wykonaniu Jarosława Buczka (śpiew, gitara) i Michała Słomińskiego  (piano, perkusjonalia). Artyści stworzyli niesamowitą atmosferę, pełną emocji, wyrafinowanej muzyki i poruszających tekstów. Motywem przewodnim koncertu były liryczne piosenki rosyjskich autorów, wykonane w sposób mistrzowski.

Dodatkowo wszyscy, którzy odwiedzili bibliotekę, mieli okazję obejrzeć wystawę fotograficzną Krzysztofa Miszułowicza „ULICA KROKODYLI.WAW.PL” inspirowaną prozą Brunona Schulza. Zdjęcia zrobione na ul. Chmielnej w Warszawie w latach 2010-2012 wywarły ogromne wrażenie na odbiorcach.