„MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK”
2020-11-02
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti

Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka! Dlatego zachęcamy przedszkolaków, by wzięli udział w projekcie „MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK”.

Projekt trwa w Chełmskiej Bibliotece Publicznej od września 2019 roku i cieszy się zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników. Już około 400 przedszkolaków cieszy się pięknie wydanymi książkami, a także z zaangażowaniem zbiera naklejki, by odebrać „Dyplom Małego Czytelnika”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy jeszcze nie zapisali swoich pociech do biblioteki. Czekamy we wszystkich placówkach ChBP.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.