Książka i Muzyka – wydarzenia kulturalne w ChBP
2020-07-17
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti

W czwartek, 16 lipca, Dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti Robert Chełmicki podpisał umowę na realizację przez ChBP projektu „Książka i Muzyka” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Jest to kolejny pozytywnie oceniony projekt ChBP promujący czytelnictwo, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wartość budżetowa zadania to ponad 4o tysięcy złotych. W ramach projektu ChBP planuje, w swojej sali widowiskowej przy ulicy Partyzantów 40, cykl spotkań autorskich z autorami książek dotyczących muzyki oraz muzykami szczycącymi się swoimi związkami z literaturą. W ambitnych założeniach biblioteka chce umożliwić mieszkańcom Chełma i swoim czytelnikom w okresie od września do połowy grudnia, spotkania z takimi osobistościami, jak: Marek Dyjak, Kazik Staszewski, Tomasz Organek, Marek Niedźwiedzki, Katarzyna Nosowska, Daniel Wyszogrodzki czy Muniek Staszczyk.

Projekt, opracowany przez zespół Działu Rozwoju i Promocji ChBP, zakłada także organizację koncertów tematycznych, w planach biblioteki są więc m.in. występy Warszawskiego Combo Tanecznego Jana Młynarskiego (piosenki i twórczość literacka Stanisława Stasiuka) oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która czerpie z dorobku literackiego twórców Dwudziestolecia Międzywojennego.

Aktualnie przygotowywana jest agenda i harmonogram spotkań, trwają też pertraktacje z osobami, które jesienią odwiedzą ChBP.

Koordynatorem projektu jest Tomasz Moskal, z działu Rozwoju i Promocji ChBP.