Kazimiera Majdiuk w ChBP – relacja z wieczoru poetyckiego
2020-02-21
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

W piątkowy wieczór w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbyło się poetyckie spotkanie z twórczością Kazimiery Majdiuk. Autorka trzech zbiorów poezji, niezliczonej ilości wierszy, emerytowana nauczycielka, niezwykle skromna osoba zaprosiła nas do świata swoich lirycznych wrażeń i emocji. Prezentacja utworów poetyckich, pełnych prostoty i uczuć, płynących prosto z serca poruszyła słuchaczy i urzekła jasnym, głębokim przekazem.

Słowo o życiu i twórczości Kazimiery Majdiuk wygłosiły jej dwie długoletnie przyjaciółki: Maria Watras i Teresa Łuczkowska. Wydarzenie uświetnili muzycy z gminy Dorohusk: Halina Mysakowska i zespół „Cykady”, którzy dali wspaniały, poruszający koncert.

Inicjatorem spotkania był Stanisław Kuć, którego zamierzeniem było przedstawienie twórczości autorki szerszej publiczności. Wagę dokonań artystycznych pani Kazimiery docenili także posłowie RP: Anna Dąbrowska-Banaszek, która wystosowała okolicznościowy adres oraz Krzysztof Grabczuk, osobiście dziękujący poetce za ujmujące strofy o kraju, regionie i tożsamości historyczno-patriotycznej. Wieczór odbył się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Autorce i wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Fot. Agnieszka Dyczko