Chełmski Klub Podróżników z wirtualną wędrówką po Cyprze
2023-03-02
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie

Wirtualna wędrówka po Cyprze (2 marca 2023 r.) była 86. spotkaniem w ramach Chełmskiego Klubu Podróżników. Gościem ChBP i Stowarzyszenie WeRwA była Małgorzata Marek, która prezentację o wyspie przedstawiła z punktu widzenia geografa. Cypr jest fascynującym i przyjaznym miejscem dla podróżników, pełnym pięknych plaż, gór, zabytków i stanowisk archeologicznych (np. Salamina), zróżnicowanych formacji roślinnych. Wyspa jest wciąż dostępna cenowo dla przeciętnego turysty, a ciepły klimat kusi atrakcyjnymi temperaturami.

Spotkania rozpoczęło się od połączenia na żywo z Martą Marią Krupą, przewodniczką i autorką vloga, która ze słonecznej Larnaki (25 st. C) przesłała zachętę do odwiedzin wyspy.

Małgorzata Marek, emerytowana nauczycielka geografii w I LO im. S. Czarnieckiego w Chełmie i jednocześnie absolwentka tej szkoły, była organizatorką wielu wycieczek przedmiotowych i zielonych szkół dla młodzieży. Wspólnie z córką, przy okazji ferii letnich, odwiedziła ponad 20 krajów w Europie, Azji i Afryce, głównie w basenie Morza Śródziemnego i Czarnego. Jej mottem życiowym są słowa Homera: ,,Podróżowanie to najwspanialsza rzecz na świecie”.
Dziękujemy naszym gościom i publiczności – zapraszamy na kolejne spotkanie! 24 marca Andrzej Hulanicki przedstawi intrygujący Festiwal Voo Doo w Beninie.