Bijemy Rekord Guinnessa
2018-10-10
9.00

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti

Pełną parą ruszyliśmy z akcją informacyjną, promującą bicie rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Chełmianie w wielu punktach miasta napotkają plakaty i ulotki zapraszające do udziału w biciu rekordu. W tym wypadku najlepiej sprawdza się zabawne sformułowanie: „w kupie siła”, bo tylko wspólnie możemy zostać rekordzistami i zapisać się w Księdze Guinnessa.

Akcję rozpoczynamy 10 października (środa) o godz. 9.00. Na miejsce przybywać można także później, jednak musimy zachować ciągłość czytania, aby pomiędzy czytanymi zdaniami nie było przerwy dłuższej niż 10 sekund. Spotykamy się przed budynkiem ChBP (ul. Partyzantów 40). Będziemy czytać „Szatana z siódmej klasy”. Czytanie będzie polegać na tym, że pierwsza osoba przeczyta pierwsze zdanie, druga – drugie zdanie utworu, trzecia – trzecie i tak do ostatniego uczestnika.

Czytanie będzie odbywać się w Wypożyczalni, gdyż każdy uczestnik musi przejść przez bramkę wyposażoną w elektroniczne liczniki. Przy wejściu będą wręczane kartki z wydrukowanymi zdaniami. Każdy po przeczytaniu swojego zdania może opuścić miejsce bicia rekordu. Obecny rekord to 3071 osób. Liczymy na Was!

Przypominamy również, że akcji czytelniczej towarzyszyć będzie „Kiermasz przeczytanych książek”, tj. sektor, w którym będzie można zostawić własne przeczytane już książki i wymienić je na inne. Ponadto po zakończonej akcji przygotujemy wystawę fotograficzną pn. „Chełmianie biją rekord Guinnessa”, do obejrzenia której zaprosimy w listopadzie.

Projekt pn. „Czytam, bo lubię” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury ze środków MKiDN.