„3×10” – wystawa zbiorowa twórczości Małgorzaty Wzorek, Krystyny Rutyny i Waldemara Swatowskiego
2019-03-22
17.00

galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy twórczości Małgorzaty Wzorek, Krystyny Rutyny i Waldemara Swatowskiego pt.”3×10”, który odbędzie się 22 marca 2019 r. o godz. 17.00, galeria Nova ChBP (ul. Partyzantów 40).

„3×10” to wystawa zbiorowa trójki artystów, gdzie jako źródło inspiracji splatać się będą przestrzeń, różnorodność i bogactwo barw, faktura oraz forma.

Małgorzata Wzorek, ekspert MEN w zakresie przedmiotów artystycznych, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie. Ukończyła studia
w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, uzyskując dyplom z malarstwa oraz studia podyplomowe w zakresie sztuki. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Kontrast. Maluje przeważnie w technice akrylu oraz eksperymentuje własnymi technikami, w swoich pracach przedstawia głównie przestrzeń. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana artystka.

Krystyna Rutyna jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplomem
w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 roku. Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Po ukończeniu studiów wyłączyła się z życia artystycznego i podjęła pracę jako pedagog w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, pracując z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną plastycznie. Najchętniej tworzy swoje prace w plenerze starając się uchwycić bogactwo barw i przestrzeni oraz doznania płynące z kontaktu z naturą. Główny nacisk stawia na kolor, który stanowi dla niej źródło inspiracji. Uczestniczyła w wielu plenerach regionalnych i ogólnopolskich.

Waldemar Swatowski (ur. 1965 r.) – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, od 2007 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, prace swoje prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych plastycznego środowiska zamojskiego oraz organizowanych przez ZPAP – Okręg Lublin. Cechy charakterystyczne twórczości Waldemara Swatowskiego: kolor, forma, faktura oraz gest.