Wystawa twórczości Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej
2019-02-06 - 2019-02-27
godz. 16.30
galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej zapraszają 6 lutego br. o godz. 16.30 do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40 w Chełmie) na wernisaż wystawy twórczości członków Stowarzyszenia.

STKN, z siedzibą we Włodawie, działa od 2005 r. i liczy 96 członków tworzących w różnych dziedzinach sztuki, m.in. malarstwo, rzeźbiarstwo czy kowalstwo. Podczas wernisażu swoją twórczość zaprezentują także poeci zrzeszeni w grupie poetyckiej „Nadbużańska fraza” oraz zespół śpiewaczy „Kresowianki”, wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w przeglądach i festiwalach krajowych i zagranicznych.

Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej organizuje i przeprowadza warsztaty artystyczne dla osób dorosłych niepełnosprawnych, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, plenery ogólnopolskie i międzynarodowe, wystawy artystyczne, wycieczki i wyjazdy zdrowotno – integracyjne dla osób niepełnosprawnych. Działalność członków opiera się głównie na krzewieniu kultury i sztuki, pracy na rzecz środowiska lokalnego i ponadlokalnego oraz promowaniu kultury regionu nadbużańskiego w kraju i zagranicą.

Serdecznie zapraszamy na barwną i bogatą w różnorodne formy i techniki artystyczne wystawę, wstęp wolny.

Wystawa dostępna będzie w galerii Nova ChBP do 27 lutego 2019 r.