Wystawa kolaży Beaty Rottau-Pawełczyk
2022-09-02 - 2022-09-30
godz. 18.00
galeria Nova ChBP, ul. Partyzanów 40

 

Chełmska Biblioteka Publiczna wspólnie ze Stowarzyszeniem „Werwa” zaprasza na wernisaż kolaży Beaty Rottau-Pawełczyk, który odbędzie się 2 września 2022 r. o godz. 18 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40).

Autorka prac pochodzi z Chełma, jest absolwentką I LO im. Stefana Czarnieckiego. Mieszka na Śląsku, w Tychach prowadzi agencję reklamową. Jak mówi, od zawsze była w niej ogromna potrzeba tworzenia. Artystyczną pasję realizuje w formie kolaży. Obrazy powstają spontanicznie – emanuje z nich wrażliwość i jednocześnie siła kobiecości. Artystka łączy ze sobą fragmenty, czasem pozornie zupełnie  do siebie niepasujące,  otwierające drogę  nowej treści, której znaczenie każdy może odbierać subiektywnie. Twórczyni otwiera przed widzem cząstkę swojego świata, pełnego ekspresji, wyobraźni oraz kolorów i zaprasza do jego zwiedzania. Wszystkie prace są drukowane technologią zapewniającą idealną jakość,  na najwyższej klasy papierze do wydruków artystycznych Canson Edition Etching Rag 310gsm.

Wśród atrakcji, które czekają na uczestników wernisażu, jest występ – niespodzianka. Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu wystawy będzie także koncert  muzyków związanych z chełmskim środowiskiem muzycznym (Adam Białowiejski, Bogdan Depta, Krzysztof Kostrubiec, Mariusz Matera).

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie plastyczno-muzyczne, które dla części publiczności może okazać się uroczą wędrówką do lat młodości i sentymentalnym spotkaniem ze znajomymi, z dozą niezapomnianych wrażeń i refleksji. Wystawę będzie można oglądać do 30 września br.

Na obrazie widoczny ananas, dwie kolorowe papugi i twarz kobiety. Na obrazie widoczna odwrócona postać kobiety, ptak i części roślin. Na obrazie widoczne dwie postacie splecione w uścisku, z głowami przykrytymi płatkami kwiatów. Na obrazie widoczna odwrócona postać kobiety, ptak i części roślin