Wystawa haftów Igłą malowane
2017-09-01 - 2017-09-15
godz. 13.00
galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy ISON „Prometeusz” w Chełmie zapraszają na wernisaż wystawy haftów Igłą malowane, który odbędzie się 1 września 2017 r. o godz. 13.00 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40, Chełm).

Warsztat Terapii Zajęciowej to placówka organizująca zajęcia z zakresu terapii zajęciowej, rehabilitacji ruchowej, społecznej i zawodowej. Służy pomocą wykwalifikowanych terapeutów, psychologa, rehabilitanta i doradcy zawodowego. Pomaga w okrywaniu i rozwijaniu talentów, zainteresowań i uzdolnień oraz pokonywaniu barier w życiu codziennym. W placówce oferowane są ciekawe i oryginalne zajęcia w kameralnym gronie i domowej atmosferze. Zajęcia odbywają się w sześciu tematycznych pracowniach: gospodarstwa domowego, krawieckiej, plastycznej, muzyczno-teatralnej, poligraficznej i stolarskiej.

Wystawa zorganizowana została w ramach przeglądu twórczości uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ISON „Prometeusz” i stanowi kilkuletni dorobek prac wyłącznie „malowanych igłą”, czyli wyszywanych na kanwach haftem krzyżykowym i haftem gobelinowym.

Autorami prezentowanych haftów są uczestnicy warsztatów: Katarzyna Skarżyńska, Natalia Mędrek, Małgorzata Mielniczuk, Monika Zatorska, Anna Karaś, Wiesław Mazurek, Anna Pękała.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!