Turniej z okazji Światowego Dnia Książki
2018-04-24
godz. 10.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna z okazji święta książki przygotowała ciekawą ofertę dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Proponujemy zabawę pn. Biblionerzy opartą na konwencji znanego teleturnieju Milionerzy. Uproszczona wersja tego turnieju postawi przed uczestnikami 12 pytań, gdzie każdorazowo trzy poprawne odpowiedzi premiowane będą książką, zaś ostatnie finałowe nagrodzone zostanie kartą prezentową do salonu Empik o wartości 100 zł.

W finale udział weźmie 5 osób, które zostaną wylosowane spośród wszystkich zgłoszonych do zabawy. Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia br. w Dziale Promocji ChBP pod nr tel. 82 563 98 45. Jednocześnie uczestników prosimy o zaproszenie własnej publiczności (klasa, przyjaciele, rodzina), wśród której będą losowane nagrody książkowe i która może okazać się pomocnym kołem ratunkowym.

Turniej Biblionerzy odbędzie się w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40) 24 kwietnia br. o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału!

Przypominamy, że Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest co roku 23 kwietnia w celu edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich, a także służy promocji czytelnictwa. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci i pisarze: Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.