„Trzeci dzień stworzenia” – wystawa fotograficzna
2022-10-07 - 2022-11-02
galeria Nova ChBP, ul. Partyzanów 40

7 października 2022 r. o godz. 18.00 w galerii Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40) odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej połączony z prezentacją diaporamy przygotowanej przez autorów zdjęć: Dariusza Hankiewicza i Krzysztofa Saka. Fotografie są pokłosiem odbytej podróży po tajemniczym i zachwycającym zakątku na ziemi, gdzie każdy na wyciągnięcie ręki może obcować ze zniewalającą naturą.

Islandia to ich kolejna wspólna wyprawa fotograficzna w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Ich wynikiem były tak indywidualne jak i wspólne wystawy w Polsce i za granicą. Tym razem zapraszają w podroż do …trzeciego dnia stworzenia… na Islandię, wokół której przejechali ponad 3300 kilometrów. A tak o niej piszą w folderze do wystawy:

Islandia. Mała wyspa gdzieś miedzy Europą i Ameryką. Miejsce wiejących i zawsze silnych wiatrów oraz dymiącej i spowitej zapachem siarki ziemi. A raczej równin i płaskowyżów, a także i gór, które po bliższym przyjrzeniu okazują się dopiero co wygasłymi wulkanami. Na ich szczytach pokrytych śniegiem, tańczą chmury przeszywane ostrymi promieniami słońca. To miejsce, gdzie zachodzące za szczytami słońce, tuż za linią horyzontu równocześnie wychyla się z fal oceanu. Tam właśnie swoimi czarodziejskimi grzebieniami z wiatru maleńkie trolle czeszą złociste grzywy Islandom. Zapraszamy Was w podroż do trzeciego dnia stworzenia. Wstęp wolny.

Dariusz Hankiewicz i Krzysztof Sak

 Krzysztof Sak lekarz dentysta pasjonat fotografii Ulubione tematy to fotografia uliczna i krajobraz. Zajmuje się ponadto tworzeniem diaporam i fotokastów. Wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych   Urodził się mieszka i pracuje w Radzyniu Podlaskim .Członek Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka”; członek Grupy Twórczej „ MOTYCZ”.

 Dariusz Hankiewicz Lekarz specjalista otolaryngolog, menedżer ochrony zdrowia. Z zamiłowania dziennikarz piszący i fotografujący , członek SDP ,a w przeszłości i „radiowiec”. Jego fascynacje to  portret,  architektura i krajobraz, ale także fotografia uliczna. Nie stroni od zdjęć tzw. „kilmatem” oraz fotografii społecznej . Wystawy w Polsce i poza jej granicami indywidualne i zbiorowe. Publikacje w prasie  i wydawnictwach artystycznych. Urodzony w Radomiu, od wielu lat mieszka i pracuje w Radzyniu Podlaskim  Członek założyciel Radzyńskiego Klubu fotograficznego „ Klatka”, członek Grupy Twórczej „MOTYCZ”, założyciel i od wielu lat  szef „Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej u  Lekarzy” w Lublinie .