Spotkanie autorskie z Joanną Jax
2022-04-08
17.00

sala widowiskowa ChB P

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na spotkanie autorskie z Joanna Jax, autorką poczytnych książek obyczajowych, które odbędzie się 8 kwietnia 2022 r. o godz. 1700 (piątek) w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

Joanna Jax jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Mieszka w Olsztynie, który jest jej rodzinnym miastem. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. W wolnych chwilach maluje na szkle techniką warstwową, pasjonuje się grafiką, czyta literaturę biograficzną. Działa także jako copywriterka, felietonistka oraz wolontariuszka w „Fundacji dla Rodaka”, wspierającej Polaków w Kazachstanie. Debiutowała w 2014 roku powieścią „Dziedzictwo von Becków”, świetnie przyjętą przez czytelników i recenzentów. Każda kolejna książka umacnia jej pozycję poczytnej autorki książek obyczajowych z wątkiem historycznym. Joanna Jax jest autorką sześciotomowego cyklu „Zemsta i przebaczenie”, opowiadającej o losach rodziny, determinowanych przez bolesną historie i trudne relacje, na przestrzeni kilku dekad. W roku 2022 r. na rynku wydawniczym ukazały się trzy powieści pisarki („Saga wołyńska. Głód”, Wojenna milość” oraz „Zimowy sen”). Historie opowiadane przez Joannę Jax pełne są zawiłych uwarunkowań społeczno-politycznych, w którym przyszło żyć literackim bohaterom, podsycanych przez emocje, namiętności i trudne wybory.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki Joanny Jax i uzyskać autograf pisarki. Możliwość wzięcia udziału w wieczorze promocyjno-autorskim ucieszy – z pewnością – miłośników bestsellerowych powieści historycznych i powiększy grono admiratorów twórczości olsztyńskiej prozaiczki.