Spotkanie autorskie dla dzieci z Marcinem Koziołem
2019-03-14
godz. 8.30, 10.00, 11.30
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych na spotkanie z autorem pasjonujących książek – Marcinem Koziołem, które odbędzie się w sali widowiskowej 14 marca 2019 r.

Oferujemy spotkania dla trzech grup:

dla klas 1-3 – godz. 8.30 – lekcja multimedialna/warsztat edukacyjny dla dzieci
– młodych podróżników i odkrywców! Książki „Wombat Maksymilian” stanowią punkt wyjścia i tło edukacyjnego spotkania.
Będzie mowa o różnych zwierzętach. Ale najwięcej o wombatach, ponieważ główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Seria o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach została nagrodzona prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

dla przedszkoli – godz. 10.00 – warsztaty dla dzieci z końmi w roli głównej na podstawie serii książek dla dzieci „Stajnia pod tęczą”.
Dzieci poznają, w jaki sposób konie porozumiewają się ze sobą i ludźmi. Dowiedzą się także, jak końmi należy się opiekować. A wszystko osadzone w świecie sympatycznych i przeżywających zabawne przygody bohaterów – Niunia, Lansika, ciotki Rodezji, wuja Celofana i wielu innych.
Książki są efektem współpracy Katarzyny Dowbor i Marcina Kozioła, którzy dzielą te same fascynacje i kochają konie.

dla klas 4-6 – godz. 11.30 – spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”! – tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką!
Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Książka wpisana została na „Złotą Listę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmujemy telefonicznie – 82 564 55 29 (Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci ChBP, ul. Partyzantów 40). Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona.