„Spotkania w Raju – Afryka”- wystawa
2017-06-30
godz. 17.00
galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 30 czerwca br. (piątek) do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii i pasteli Andrzeja Zająca.

Eksponowane prace powstały jako owoc upragnionych wypraw Andrzeja Zająca do Afryki – ostatnia do Etiopii w 2017 roku. Od wielu lat jest pasjonatem Czarnego Lądu, który stał się dla niego inspiracją do wypowiadania się artystycznie…malarstwo, fotografia, rzeźba.

Cykl: „Spotkania w Raju” powstał podczas wyprawy do Etiopii, gdzie wielką radość sprawił autorowi fotografii kontakt z tubylczą ludnością. Ostatnią pasją Andrzeja Zająca stało się malowanie suchą pastelą, którą również prezentuje na tej wystawie. Andrzej Zając jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. W Chełmskiej Bibliotece Publicznej mieliśmy okazję oglądać jego prace podczas wystawy zbiorowej „Czarne Madonny”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawie towarzyszyć będzie pokaz slajdów z podróży po Afryce oraz ciekawe opowieści o miejscach, które przyciągają jak magnes i ludziach, którzy fascynują. Nie zabraknie również smaku prawdziwej afrykańskiej kawy, na którą w imieniu autora wystawy serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.