Spektakl teatralny „Skrzaty”
2021-07-21
godz. 17.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na rodzinny spektakl teatralny pt. „Skrzaty”, który odbędzie się 21 lipca 2021 r. (środa) o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Widowisko, przygotowane przez Teatr Studio Wyobraźni, adresowane jest do widzów w wieku lat 6+, ale humor oraz pewne aspekty kulturowe sprawiają, że bawi zarówno dzieci, jak i towarzyszących im dorosłych.

W spektaklu zagrają: Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Mirosław Majewski, aktor Teatru Kameralnego w Lublinie.

Przedstawienie jest  autorską kompilacją wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Aleksandra hr. Fredry. Bohaterami historii scenicznej są dwaj krasnale – Mirek i Przemek – wędrujący po świecie z plecakami, pełnymi wierszy. Rozkazem króla skrzatów, Kilkujadka, zostają wysłani ze swojej ojczyzny, Szuflandii, która mieści się w jednej z bibliotek, na arcyważną misję, polegającą na  zebraniu wszystkich rozrzuconych po świecie i zapomnianych wierszy. Skrzaty chcą, aby utwory przykryte pajęczyną niepamięci, poczekały na lepszy czasy, w nadziei, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym dzieci i ich rodzice znów przypomną sobie o wspaniałych polskich poetach i ich twórczości.

Wędrując po świecie ludzi, w rozmiarze „Kingsajz”, zabawne i sympatyczne skrzaty podróżują wraz z widzami przez najpiękniejsze klasyczne wiersze wybitnych, polskich autorów oraz różne gatunki muzyczne, takie jak rock, blues, jazz, country, hip-hop, czy reggae.

Przedstawienie jest jednym z elementów projektu „Na zdrowie – książka!” w ramach Programu Promocji i Ochrony Zdrowia w Mieście Chełm na lata 2021-2023 – zdrowy styl życia finansowane przez Urząd Miasta Chełm..