Spektakl teatralny „Nowe szaty króla”
2021-08-28
godz. 16.00
sala widowiskowa ChBP

Zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Nowe szaty króla”, który odbędzie się 28 sierpnia 2021 r. (sobota) o godz. 16.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Przedstawienie, przygotowane na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena, zobaczymy w wykonaniu zespołu Teatru w Ogrodzie. W role andersenowskich postaci wcielą się aktorzy Teatru H.Ch. Andersena w Lublinie: Bogusław Byrski, Kacper Kubiec, Adam Organista.

Baśń opowiada o władcy, który uwielbia modne i piękne stroje. Jego próżność oraz skłonność jego dworzan do schlebiania wykorzystują dwaj tkacze-oszuści. Współczesna adaptacja klasycznej historii o wyniosłym królu, z przymrużeniem oka, opowiada o zakłamanym świecie dorosłych, w którym tylko dzieci potrafią być szczere i prostolinijne. Uniwersalny przekaz tekstu duńskiego bajkopisarza pokazuje, za pomocą zabawno-gorzkiej historyjki, jak łatwo manipulować ludźmi, wykorzystując ich słabości.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

Przedstawienie zrealizowano jako element projektu „Na zdrowie – książka!” w ramach Programu Promocji i Ochrony Zdrowia w Mieście Chełm na lata 2021-2023 – zdrowy styl życia finansowanego przez Urząd Miasta Chełm.