Spektakl muzyczny pt. „Koziołek Matołek i jego przygody”
2019-11-16
godz. 16.00
sala widowiskowa ChBP

Zapraszamy na spektakl muzyczny pt. „Koziołek Matołek i jego przygody”, który odbędzie się 16 listopada 2019 r. (sobota) o godz. 1600 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Widowisko przygotowane zostało w klimacie muzycznej bajki, pełnej ciekawych przygód tytułowego bohatera i niezapomnianych wrażeń dla widzów. Przedstawienie oparte jest na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza, opowiadającej o przygodach rogatego zwierzaka, który „błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa”. Zabawne perypetie koziołka, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja – we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie – czynią spektakl niezwykle ciekawym, zarówno dla najmłodszych widzów, jak i ich rodziców. Wraz z uroczym koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedzą różne zakamarki świata, zobaczą samurajski miecz, odkryją słowne łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki.

W spektaklu, w reżyserii Tomasza Banasika, wystąpią artyści scen śląskich: Justyna Dubiel, Agnieszka Szumańska i Karol Potyka.

Zapraszamy na niepowtarzalne i emocjonujące wydarzenie, które dostarczy młodym i starszym widzom bajkowych przeżyć oraz muzycznych doznań. Wstęp wolny.

Przedstawienie odbędzie w ramach projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.