Rodzinny spektakl teatralny „Skrzaty”
2019-10-05
godz. 14.30
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Zapraszamy na rodzinny spektakl teatralny pt. „Skrzaty”, który odbędzie się 5 października 2019 r. (sobota) o godz. 14.30 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Widowisko, przygotowane przez Teatr Studio Wyobraźni, adresowane jest do widzów w wieku lat 6+, ale humor oraz pewne aspekty kulturowe sprawiają, że bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W spektaklu zagrają: Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Mirosław Majewski, aktor Teatru Kameralnego w Lublinie.

Przedstawienie jest  autorską kompilacją wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Aleksandra Fredry. Bohaterami historii scenicznej są dwaj krasnale – Mirek i Przemek – wędrujący po świecie z plecakami pełnymi wierszy. Rozkazem króla skrzatów, Kilkujadka, zostają wysłani ze swojej ojczyzny, Szuflandii, która mieści się w jednej z bibliotek, na arcyważną misję, polegającą na  zebraniu wszystkich rozrzuconych po świecie i zapomnianych wierszy. Skrzaty chcą, aby utwory przykryte pajęczyną niepamięci, poczekały na lepsze czasy, w nadziei, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym dzieci i ich rodzice znów przypomną sobie o wspaniałych polskich poetach i ich twórczości.

Wędrując po świecie ludzi, w rozmiarze „Kingsajz”, zabawne i sympatyczne skrzaty podróżują wraz z widzami przez najpiękniejsze klasyczne wiersze wybitnych, polskich autorów oraz różne gatunki muzyczne, takie jak rock, blues, jazz, country, hip-hop, czy reggae.

Przedstawienie odbędzie w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” oraz projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.