Promocja tomiku poezji Iwony Chudoby pt. „Senna kolekcja”
2022-06-14
17.00

sala widowiskowa ChBP

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na promocję tomiku poezji Iwony Chudoby zatytułowanego „Senna kolekcja”, która odbędzie się 14 czerwca br. o godz. 1700 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Iwona Chudoba – jak mówi o sobie – jest krasnostawianką z urodzenia, a chełmianką z wyboru. Jest wiceprezeską Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”. Pielęgniarka i poetka; debiutowała w 2002 r. wierszem opublikowanym w medycznym biuletynie branżowym. Następnie publikowała utwory liryczne w  „Egerii” i „Nestorze”, zanim zaczęła wydawać  własne tomiki poetyckie.

Uprawia lirykę refleksyjno – nastrojową, którą cechuje lapidarność stylu. Pisze fraszki , haiku,  limeryki, wiersze dla dzieci i autorskie zamiastki. Pisanie jest dla autorki sposobem na życie, reakcją na codzienną rutynę i problemy, dialogiem z alter ego i swoistym testamentem dla potomności. Z jej utworów emanują ciepłe, pełne empatii emocje, świadczące o miłości do drugiego człowieka i samego życia. Nakładem wydawnictwa TAWA ukazało się już kilkanaście różnych publikacje. Poetka lubi taniec, muzykę oraz podróże.

Najnowsza książka poetycka Iwony Chudoby jest zbiorem efemerycznych strof i refleksji z pogranicza jawy i snu, stanowiących bezpieczną przestrzeń i ucieczkę od trosk. Zapis lirycznego monologu autorki zanurzonej w chłodnym źródle egzystencjalnego bólu i ciepłym strumieniu radości życia pełen jest subtelnych metafor i wyrafinowanych niedopowiedzeń, wytyczających poetycką drogę do poznawania samej siebie i otaczającego świata.

Podczas spotkania, które odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, będzie można zakupić nowy tomik poetycki oraz uzyskać autograf autorki. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.