Zajęcia
Programowanie robotów w bibliotece
2016-11-05
godz. 10.00
sala seminaryjna ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza młodych miłośników programowania do udziału w warsztatach w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Spotkania, szkolące w zakresie kodowania, odbędę się w sobotę 5 listopada br. dla dwóch grup edukacyjnych (grupa I – godz. 10.00; grupa II – 11.30). Sugerowany wiek uczestników warsztatów wynosi 10-15 lat. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy prowadzi Wypożyczalnia dla Dzieci osobiście lub telefonicznie 82 564 55 29.

Uczestnicy warsztatów będą zgłębiać tajniki programowania pod okiem profesjonalisty. Zadaniem młodych programistów będzie przygotowanie robota o nazwie Finch do udziału w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek. Odpowiedni program, czyli kod stworzony przez uczniów, pod którym kryją się polecenia, ożywi robota i wskaże mu tor ruchu. Spisanie dyspozycji dla robota pozwoli sprawnie nim sterować, omijać wszystkie przeszkody i szybko dotrzeć do mety.
Młodzi ludzie podczas warsztatów zdobędą kompetencje, które zaprocentują w przyszłości i być może przyczynią się do wyboru studiów czy zawodu związanego z nowymi technologiami. Jest to niezwykle ważne, ponieważ szacuje się, że do 2020 roku w Unii Europejskiej będzie brakowało ponad 800 tysięcy informatyków, zwłaszcza programistów.
Chełmska Biblioteka Publiczna organizuje warsztaty dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.