KDF
Polskie Oscary w lutowym KDF
2019-02-06
godz. 18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Lutowy Klub Dobrego Filmu świecić będzie blaskiem oscarowego blichtru i złotego kruszca, jakim pokryta jest najbardziej pożądana filmowa statuetka świata. W kolejne środy najkrótszego miesiąca roku pokażemy polskie filmy, które dostały lub były bardzo blisko nagrody przyznawanej co roku przez Amerykańską Akademię Filmową.

Przegląd rozpoczniemy od najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego, który cieszył się już z Oscara, a który teraz za swoją opowieść o miłości niemożliwej otrzymał aż trzy nominacje. Wierząc, że zamienią się w realną nagrodę pokażemy także przepełniony humanizmem i ekologią dramat sensacyjny Agnieszki Holland oraz opowiadający losy słynnego polskiego przedwojennego kompozytora Władysława Szpilmana film biograficzny wyreżyserowany przez Romana Polańskiego. W ostatnią środę lutego zaprezentujemy przepiękny plastycznie obraz o życiu Vincenta Van Gogha.

Wszystkie seanse odbywają się tradycyjnie w sali widowiskowej ChBP przy ulicy Partyzantów. Tradycyjnie też zapraszamy wszystkich na 18.00. Wstęp wolny, a filmowych wzruszeń na pewno nie zabraknie!