„Podróże w kosmosie” – warsztaty w ramach Klubu Młodego Programisty dla klas 4-5
2022-07-11 - 2022-07-15
godz. 10.00
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie

Kolejne warsztaty w ramach Klubu Młodego Programisty dla klas 4-5 ruszyły pod hasłem „Podróże w kosmosie”.
Na pierwszych zajęciach została stworzona sieć połączeń www, co pozwoliło nam bliżej się poznać, tak by współpraca przez najbliższe dni była samą przyjemnością. Po wygenerowaniu biletów na Marsa, przygotowaniu aplikacji dla astronauty i solidnej dawce wiedzy o kosmosie i podróżach kosmicznych, byliśmy gotowi na dalszą przygodę.
Kolejne etapy były równie twórcze. Uczestnicy Klubu Młodego Programisty doskonale poradzili sobie z postawionymi wyzwaniami. Eksperymentowali z programem Scratch oraz płytką do nauki elektroniki i programowania – micro:bit, m.in. przygotowali projekt trójwymiarowej bazy na Marsie, komunikowali się za pomocą radia, stworzyli własny tłumacz języków. Skonstruowaliśmy rakiety i proce. Młodzi programiści wcielili się w role naukowców, poznali wiele różnych pojęć – szybkość, przyspieszenie, czas, odległość, łączy zasady aerodynamiki. Ponadto podczas warsztatów Klubu Młodego Programisty analizowaliśmy rezultaty, wyciągaliśmy wnioski i poprawialiśmy nasze rakiety i proce, by efekty pracy były jeszcze bardziej spektakularne.

Kluby Młodego Programisty to działanie realizowane przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach projektu “Kampanie edukacyjno-informacyjne”, realizowanego w partnerstwie z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowym Instytutem Badawczym (NASK) oraz Centrum Nauki Kopernik (CNK). Projekt jest dofinansowany z działania 3.4 Programu Operacyjnego Polska cyfrowa na lata 2014-2020 (POPC).