Nieoczywista głębia ostrości, czyli VI Wieczór z Chełmską Fotografią
2017-12-29
godz. 18.06
galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

W programie: dwa wernisaże, prezentacja kalendarza, pokazy, koncert i kilka fotograficznych niespodzianek – zapraszają Grzegorz Zupan i Grzegorz Chwesiuk. A będzie co oglądać – swe debiutanckie prace pokażą słuchacze kierunku Fototechnik Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ekspozycję zatytułowano „Cykl 5″. Każda z 21 osób zaprezentuje cykl czarno-białych fotografii. Autorzy używając obrazu i słów spróbują skłonić odbiorcę do analizy obrazu w sugerowany przez twórcę sposób – podkreśla Zupan.

Nie zabraknie też fotografii autorskiej – „Czas i myśli” Grzegorza Zupana jest ciągle otwartym cyklem, który fotografik realizuje od 2015 roku. Na potrzeby projektu Zupan skonstruował obiektyw, który ma możliwość dowolnej zmiany płaszczyzny ostrości, podobnie jak to ma miejsce w aparatach wielkoformatowych. Dzięki temu, obrazy zyskują nieoczywistą głębię ostrości.

Grzegorz Chwesiuk, jak co roku, pokaże nowy kalendarz. Fotografie przedstawiają tablice z napisem Chełm, które witają wszystkich przybywających do miasta. Projekt inspirowany jest zdjęciami Eustachego Kossakowskiego, który wykonał cykl czarno-białych fotografii zatytułowany „6 m przed Paryżem”.

Na tym jednak nie koniec. Wieczór z Fotografią to nie tylko prezentacje twórców. Będą zaskakujące choreografie tancerzy „Estrady Dziecięcej”, ale też klubowe brzmienia „Klaus Trzaska Band” i moc innych fotograficznych niespodzianek.

Warto przyjść, zobaczyć, posłuchać i przede wszystkim świetnie spędzić piątkowy wieczór. Spotykamy się 29 grudnia br. o godz. 18.06 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Wstęp wolny, strój dowolny. Po spotkaniu w Bibliotece organizatorzy  zapraszają na taneczną kontynuację wieczoru do Kawiarni Decaffencja.