KDF marzec KDF
Nie tylko Hollywood!
2019-03-06 - 2019-03-27
godz. 18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Wszyscy bez wyjątku kochamy chyba amerykańskie filmy. Pełne gwiazd, dużych budżetów, akcji i dobrych historii. Nie samym Hollywood jednak prawdziwy kinoman żyje. Wychodząc z takiego właśnie założenia, wraz z pierwszymi symptomami wiosny, proponujemy Państwu marcowe spotkania w Klubie Dobrego Filmu. Zabiorą nas one w filmową podróż dookoła świata, by zaprezentować perełki, które powstały z dala od blichtru Miasta Aniołów.

Na początku odwiedzimy południe Włoch, poznając historię mierzącego się z przemocą codzienności wrażliwego opiekuna psów. Potem, przez pryzmat najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, zajrzymy w głąb polskiego Kościoła. Jeszcze później będzie Teheran z niebanalną opowieścią o miłości mierzącej się z kryminalną zagadką, a końcem podróży będzie współczesna Rosja, gdzie obywatel wciąż musi zmagać się z Lewiatanem… Wszystkim, którzy udadzą się z nami gwarantujemy satysfakcję i mnóstwo filmowych wrażeń.

Na niemal wszystkie seanse KDF zapraszamy w kolejne środy marca o godzinie 18.00. Niemal, bo jeden z nich odbędzie się wyjątkowo 19 marca we wtorek. Film Wojciecha Smarzowskiego, ze względu na ogromne zainteresowanie, pokażemy natomiast podczas dwóch seansów (o godzinie 16.00 i 18.15). Wszystkie spotkania odbędą się, jak zwykle, w sali widowiskowej ChBP.

Wstęp wolny, zapraszamy.