Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata
2017-02-24 - 2017-02-25
godz. 16.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna otrzymała zaproszenie do współpracy od Fundacji Cinema Art, organizatora Światowych Nagród Filmów Niezależnych  Grand OFF Festival.

Tegoroczna edycja odbyła się po raz dziesiąty. Po bardzo interesującym tygodniu filmowym w warszawskim kinie LUNA, 3 grudnia , w Teatrze Syrena, wręczone zostały statuetki za najlepsze filmy w 11 kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Statuetki powędrowały do twórców filmów uznanych za najlepsze, wyłonionych z 55 filmów nominowanych, wybranych z ok. 4.000 nadesłanych w tym roku do Warszawy ze 127 krajów. O statuetki walczyły filmy z najwyższej światowej półki, wśród zwycięzców znaleźli się też polscy twórcy i aktorzy.

By wysiłek wielu osób zaowocował w pełni, pokaz zwycięskich filmów Grand OFF 2016 odbędzie się m.in. w ChBP w Chełmie. W ramach współpracy z Fundacją Cinema Art projekcję nagrodzonych filmów ChBP zaplanowała na 24 lutego br. o godz. 16.00 i 25 lutego br. o godz. 11.00. Projekcje filmów odbędą się w sali widowiskowej (ul. Partyzantów 40). Lista zwycięskich filmów

Wszystkich miłośników kina serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!