Na zdrowie – książka!
2021-08-31
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Puliny Orsetti

Podczas wakacji dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w działaniach zorganizowanych w ramach Programu Promocji i Ochrony Zdrowia w Mieście Chełm na lata 2021-2023 – zdrowy styl życia.
Każdego wakacyjnego tygodnia, w poniedziałkowe poranki rozmawialiśmy z dziećmi o najróżniejszych emocjach, z którymi czasami trudno sobie poradzić, gdy ma się tylko kilka lub kilkanaście lat. Całe szczęście z pomocą „przychodzą” nam książki, zawsze pełne inspiracji i gotowych odpowiedzi, którymi rodzice mogą się wesprzeć, by rozwiązać nurtujący problem. Dlatego łatwiej było nam odkryć: Czym jest miłość? Jak radzić sobie z poczuciem wstydu i smutkiem? Czy zazdrość może popsuć nasze relacje z najbliższymi? Jakie zabawy, techniki „rozładują” naszą złość? Czy strach ma aż tak wielkie oczy? Czy trzeba być bardzo odważnym, by realizować marzenia? oraz Czego oczekujemy od naszych przyjaciół?
W seansach filmowych, na które zapraszaliśmy w każdy wtorek i czwartek wzięło udział kilkuset naszych czytelników. Wspólnie spędzony czas, podczas seansu filmowego miał na nowo zacieśnić więzi wśród dzieci i młodzieży, które próbowała naruszyć pandemia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się spektakle dla najmłodszych: „Nowe szaty króla” oraz „Skrzaty”, na które tłumnie przyszli nasi najmłodsi czytelnicy.