Lekcja biblioteczna
2019-01-28
godz. 11.00
Chełmska Biblioteka Publiczna, ul. Partyzantów 40

28 stycznia br. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów II klasy Centrum Kształcenia Praktycznego w Chełmie.

Młodzież pod opieką p. M. Kosiniec w ramach dwugodzinnych zajęć miała okazję zapoznać się z historią powstania Chełmskiej Biblioteki Publicznej oraz z zasadami korzystania i wyszukiwania zbiorów. Młodzież odwiedziła wszystkie działy dostępne dla użytkowników ChBP, dające możliwość korzystania nie tylko z książek ale również skorzystania z komputerów, poczytania czasopism, obejrzenia filmów czy słuchania muzyki. Dowiedzieli się również o wypożyczalni krótkoterminowej i wypożyczalni międzybibliotecznej prowadzonej przez Dział Zbiorów Regionalnych i Czytelnię. Młodzież była szczególnie zainteresowana funkcjonowaniem Chełmskiej Biblioteki Cyfrowej i Wypożyczalni Publikacji Naukowej Academica.

W ramach lekcji bibliotecznej obejrzeli wydawnictwa książkowe i czasopisma z XVIII, XIX, i XX w. oraz kolekcję zbiorów specjalnych: rękopisy, pocztówki, ekslibrysy, zdjęcia i dokumenty życia społecznego obrazujące życie przedwojennego Chełma.

Piękny, estetyczny i nowoczesny wygląd biblioteki oraz jej możliwości technologiczne sprawiły, że lekcja była atrakcyjna i obfita w wiele nowych informacji.