Laureatka nagrody Grand Press Angelika Kuźniak w ChBP
2018-05-28
godz. 18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

 

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na spotkanie autorskie z reporterką i pisarką Angeliką Kuźniak, które odbędzie się 28 maja br. (poniedziałek) o godz. 1800 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

Angelika Kuźniak jest autorką książki pt. „Krótka historia o długiej miłości”, napisanej wspólnie z Eweliną Karpacz Oboładze, wydanej w 2018 r. Jest to niezwykła opowieść o związku łączniczki i żołnierza Polski Podziemnej, których uczucie narodziło się w stalinowskim więzieniu. Pisarka opublikowała również biografię „Stryjeńska. Diabli nadali”, za którą była nominowana do Literackiej Nagrody Nike (2016 r.). Jest także autorką książek poświęconych Ewie Demarczyk i romskiej poetce Papuszy. W książce „Marlene” przedstawiła postać piosenkarki i aktorki Marleny Dietrich, uwzględniając jej pobyty w Polsce i znajomość ze Zbigniewem Cybulskim.

Angelika Kuźniak od lat współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, publikując głównie w magazynie reporterów „Duży Format”. Reporterka została trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press dla najlepszych polskich dziennikarzy. W 2009 r. zdobyła nagrodę im Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad z noblistką Hertą Müller.

Zapraszamy – wstęp wolny.