KDF
Klub Dobrego Filmu – Z wojną w tle
2018-04-04 - 2018-04-25
godz. 18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Kwietniowy cykl filmów, które złożą się na repertuar Klubu Dobrego Filmu ChBP, nosi tytuł „Z wojną w tle”. Każdy prezentowany film poruszy wpływ konfliktu na ludzkie losy i charaktery, nie pokazując jednocześnie nawet przez moment działań zbrojnych. Nie będziemy więc epatować śmiercią, krwią i brutalnością, ale raczej ludzkimi emocjami oraz całą galerią postaw i zachowań.

Rozpoczniemy od opartego na prawdziwych losach rodziny Żabińskich filmu z główną rolą Jessici Chastain. Filmu, który oddał hołd ludziom ratującym w warszawskim zoo życie Żydów. W kolejne środy kwietnia sprawdzimy , co stało się na moście szpiegów w powojennym Berlinie, w obrazie Stevena Spielberga z główną rolą Toma Hanksa, z pamięcią odziedziczoną po Holokauście jednego z podopiecznych pewnego amerykańskiego domu spokojnej starości oraz życiem podsłuchującego swoich rodaków agenta Stasi, w nagrodzonym Oscarem rewelacyjnym obrazie Floriana Henckella von Donnersmarcka.

Wszystkie seanse odbywać się będą w środowe wieczory kwietnia, w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny, zapraszamy!