KDF
Historie prawdziwe
2019-04-03 - 2019-04-24
godz. 18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

W kwietniu do Klubu Dobrego Filmu Chełmskiej Biblioteki Publicznej powrócą „Historie prawdziwe”. Ku uciesze naszych Klubowiczów ponownie sięgniemy po ciekawe, choć czasem mocno skomplikowane i trudne, opowieści z życia wzięte. Kolejny już raz będziemy się pasjonować, wzruszać i bawić tym, co zdarzyło się naprawdę, nadając sens życia prawdziwym postaciom.

Naszą wycieczkę przez meandry ludzkich charakterów, postaw i zdarzeń rozpoczniemy od spotkania z najnowszym filmem Bryana Singera, opowiadającym historię zespołu Queen, w tym jego lidera i wokalisty Freddiego Mercury’ego. Obraz, z nagrodzoną Oscarem, kreacją Ramiego Malika pokażemy już w pierwszą środę kwietnia. W kolejne natomiast śledzić będziemy losy wybitnych szefowych kuchni (Amy Adams i Meryl Streep), więźniów obozu w Sobiborze (w nowym filmie Konstantina Chabienskiego) oraz czarnoskórego agenta FBI, który został członkiem… Ku Klux Klanu.

Wszystkie projekcje odbywać się będą w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Ich początek tradycyjnie zaplanowaliśmy na godzinę 18.00. Wstęp wolny, zapraszamy!