Grzegorz Kalinowski w ChBP
2020-09-04
godz. 18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Już czwartego września Gościem Spotkania Autorskiego w ChBP będzie ponownie Grzegorz Kalinowski. Tym razem „na warsztat” weźmiemy jego najnowszą książkę „Granatowy’44”, która swą premierę miała dosłownie kilka dni temu.

„Granatowy’44” to opowieść o Warszawie czasu Powstania. 1 sierpnia 1944, w Warszawie wybucha powstanie, funkcjonariusz Policji Kryminalnej Generalnej Guberni, kapitan Wincenty Rybski wychodzi z podziemia. Po blisko pięciu latach pracy w policji i jednocześnie w podziemnych strukturach państwa polskiego, ma objąć funkcję w Państwowym Korpusie Bezpieczeństwa. W planach Wincenty Rybski miał kierować jedną z jego jednostek, bądź komisariatem.

Przełożeni mają jednak inne zadania. Rybski, który przed wojną służył jako śledczy w Policji Państwowej, a w trakcie okupacji brał udział w wielu zleconych przez konspirację i wykonywanych samorzutnie akcjach dostaje kolejne, trudne zadania. Pierwszym z nich jest likwidacja grupy mścicieli, którzy nie chcą się podporządkować rozkazom dowództwa i dokonują samosądów.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Książka i Muzyka” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Instytutu Książki.