Globtroter – z plecakiem przez świat
2019-07-12
godz. 17.00
galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 12 lipca br. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotograficznej Ireneusza Włocha. Fotografie, wyeksponowane w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40), opowiadają historie ludzi z różnych kontynentów i kultur. Ukazują życie codzienne mieszkańców Azji, Ameryki Południowej i Europy. Oddają piękno dzikiej natury i kontrastującej z nią cywilizacji.

Zdjęcia zostały wykonane w krajach: Azji – Chiny, Indie, Sri Lanka, Tybet, Japonia, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja i Indonezja;  Ameryki Południowej – Argentyna, Boliwia, Brazylia, Peru, Chile i Europy – Portugalia, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Wielka Brytania.

Autorem zdjęć jest Ireneusz Włoch – człowiek o niezwykłej pasji, jaką było podróżowanie. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu inspirował innych do zwiedzania, pokazując im zupełnie inną perspektywę na odwiedzenie odległych zakątków ziemi. Choć widział wiele niesamowitych miejsc na świecie, ciągle wracał do swojego rodzinnego miasta – Chełma. Jego zdjęcia uwieczniły magiczne chwile i nietuzinkowe historie, które ciągle będą zachęcać ludzi do szukania swojego miejsca na ziemi.

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chełm oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.