Festiwal filmowy Grand OFF
2021-06-09
godz. 18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 9 i 10 czerwca, o godzinie 18.00, zapraszamy Państwa do ChBP na tegoroczną edycję festiwalu „Grand Off”, prezentującego najciekawsze filmy krótkometrażowe świata.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.

Na festiwal w 2020 roku nadesłano blisko 4000 filmów z ponad 130 krajów całego świata.

Na każdym festiwalu przyjmowani i nagradzani są goście specjalni. Do dzisiaj honorowe statuetki otrzymali: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz, Allan Starski, Jury Menzel, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Lech Majewski, Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Janusz Majewski, Emilia Krakowska, Wojciech Wójcik, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Andriej Zwiagincew, Jerzy Stuhr i Ewa Wiśniewska.

Wstęp na imprezę w ChBP będzie wolny, przypominamy jednak o stosowaniu reżimu sanitarnego.

Zapraszamy!