KDF
„Dziecięcy świat” w Klubie Dobrego Filmu ChBP w maju
2017-05-10 - 2017-05-31
godz. 18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40

Majowe spotkania w Klubie Dobrego Filmu ChBP upływać będą w cyklu „Dziecięcy świat”. Pokażemy w nich obrazy, które oczami dziecka patrzeć będą na sprawy ważne społecznie, obyczajowo, kulturalnie i życiowo po prostu.

Już w najbliższą środę pokażemy dramat sensacyjny Clinta Eastwooda z wybitną kreacją Kevina Costnera, którego bohater, pod wpływem splotu życiowych okoliczności, z przestępcy ewoluuje w troskliwego opiekuna małoletniego chłopca. W kolejnych tygodniach widzowie, którzy zdecydują się odwiedzić ChBP, zobaczą: najnowszy obraz wybitnego kanadyjskiego reżysera Jeana-Marca Valee o wychodzeniu z życiowej traumy i o sile przyjaźni z nastolatkiem (znakomita rola Jake’a Gyllenhaala), historię przyjaźni pisarza Jamesa Barriego z pewną wdową i czworgiem jej synów, którzy zainspirowali go do napisania „Piotrusia Pana” w filmie Marca Forstera ze znakomitymi rolami Johnny’ego Deppa i Kate Winslet oraz znakomity film Spike’a Jonza, w którym nastoletni Max ucieka w świat swoich fantazji, zamieszkiwanych przez dziwne, baśniowe stworzenia, lepsze jednak od ludzi, których spotyka w rzeczywistości…

Wszystkie seanse rozpoczynają się o godzinie 18.00 w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!